Co zrobić, aby wyprowadzić się wcześniej?

Zmodyfikowano dnia Thu, 24 Aug 2023 o 01:08 PM

SPIS TREŚCI
Co zrobić, aby wyprowadzić się wcześniej?   

Drogi Najemco, zgodnie z umową wystarczy, że znajdziesz kogoś na swoje miejsce. Zwróć się do nas mailowo, a udostępnimy Ci treść ogłoszenia oraz zdjęcia mieszkania. Prosimy, daj nam również znać co jest powodem wyprowadzki - może jesteśmy w stanie w czymś pomóc? 

Do wystawienia ogłoszenia rekomendujemy portal OLX. Aby szybko kogoś znaleźć, ogłoszenie najlepiej wystawiać lub odświeżać codziennie. Warto także korzystać z grup na Facebooku, które dotyczą wynajmu.

Pamiętaj o kilku istotnych kwestiach:

  1. Jeśli znaleziona osoba jest obcokrajowcem (bez polskiego obywatelstwa) - wymagany jest poręczyciel, który posiada polskie obywatelstwo. Jeśli poręczyciel zostanie w pełni zweryfikowany tj. pokaże nam zaświadczenie o zatrudnieniu lub do wglądu swoją umowę o pracę, wówczas kaucja jest normalna - tzn. o 100zł większa niż suma opłat. Jeśli nie posiada poręczyciela, kaucja jest podwójna.
  2. Jeśli jest to osoba pracująca - powinna pokazać zaświadczenie o pracę, jeśli studiująca - koniczne będzie podpisanie poręczenia z rodzicem lub opiekunem.
  3. Zwracaj uwagę na wiek. Dbamy o to, aby wszystkim w mieszkaniu mieszkało się komfortowo. Dlatego chcemy, aby nowi lokatorzy nie różnili się znacznie wiekiem od  pozostałych współlokatorów. Aktualny przedział wiekowy w naszych mieszkaniach to ~18-35 lat
  4. Przy pokazywaniu pokoju, pamiętaj o informowaniu Najemców o konieczności wykupienia polisy OC, aby potem nie byli zaskoczeni. Polisę można wykupić za 39zł/rok klikając tutaj: https://ubestrefa.pl/oferta/ocnajemc
  5. Nie wynajmujemy pokoi osobom z programu Erasmus.
  6. Pozostawiamy sobie prawo do niezaakceptowania nowego najemcy, jeśli ten zachowuje się w sposób wykraczający poza ogólnie przyjęte normy. Miej na względzie komfort współlokatorów i szukaj takiej osoby z jaką sam/a chciałbyś/a mieszkać.
  7. Poinformuj nową osobę o najważniejszych zapisach umowy, a najlepiej daj jej do przeczytania.


Po znalezieniu chętnej osoby, prześlij nam namiary do niej (imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy) - skontaktujemy się z nią i przekażemy informację na jakie konto należy wpłacić kaucję. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to podpiszemy z nią umowę. Po dopełnieniu wszystkich formalności przez nowego Najemcę, możemy spotkać się na rozwiązanie naszej umowy i odbiór mieszkania. Miej na uwadze, że proces przepisania zazwyczaj zajmuje około 2-3 dni robocze.


Czynsz i opłaty za niepełny miesiąc?


    Jeżeli przepisanie i przekazanie mieszkania/pokoju wypadnie w trakcie miesiąca, to również żaden problem. Jeśli przepisanie umowy i przekazanie pokoju przebiegnie bez problemów, to Tobie jako dotychczasowemu lokatorowi naliczymy opłaty do dnia przekazania mieszkania nowemu najemcy, a nowemu lokatorowi naliczmy proporcjonalny czynsz za pozostałą część miesiąca.
Czy mogę Wam zlecić znalezienie kogoś za mnie?


    Tak, możemy zająć się wystawianiem ogłoszeń oraz szukaniem kogoś na Twoje miejsce. W tym przypadku opłata to 800zł + VAT. Pamiętaj, że pomoc w szukaniu zastępstwa nie jest równoznaczna z zakończeniem umowy i do momentu jej przepisania na nowego najemcę wciąż obowiązuje. To oznacza, że do momentu znalezienia nowego najemcy, opłaty za czynsz będą się naliczały normalnie.Nikogo nie znalazłem, a i tak chcę się szybko wyprowadzić?


    Również jest taka możliwość. W tym przypadku obowiązuje zapis regulaminu, Paragraf C, pkt 2, który mówi:


Niezależnie od uprawnień wynikających z obowiązujących przepisów prawa, Najemca jest uprawniony do rozwiązania niniejszej umowy za tygodniowym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego i bez podania przyczyny, za jednoczesną zapłatą na rzecz Wynajmującego kwoty 3 krotności czynszu i mediów oraz pod warunkiem braku jakichkolwiek zaległości płatniczych po stronie NajemcyOświadczenie o wypowiedzeniu wymaga formy pisemnej lub e-mailowej i jest skuteczne, tylko jeśli złożone zostało za jednoczesną zapłatą powyższej kwoty. W razie złożenia wypowiedzenia w powyższym trybie wydanie przedmiotu najmu nastąpić winno w terminie uzgodnionym z Wynajmującym z 3 dniowym wyprzedzeniem, w dni robocze w godzinach miedzy 10.00 a 18.00. Jeśli godzina nie zostanie ustalona w tym terminie, może być narzucona przez Wynajmującego. 
 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł