Znalazłam/em kogoś na swoje miejsce - co teraz?

Zmodyfikowano dnia Thu, 12 Jan 2023 o 05:05 PMNa początek upewnij się, że przekazałaś/eś nowemu najemcy wszystkie niezbędne i najważniejsze informacje oraz warunki dotyczące zawartej przez Ciebie umowy najmu. Sprawdź również tutaj: Co zrobić, aby wyprowadzić się wcześniej?  czy nowy najemca spełnia nasze podstawowe wymagania.


Jak przebiega proces przepisania umowy?

 1. Pokaż nowemu najemcy swój pokój oraz mieszkanie. Pokaż mu również protokół zdawczo-odbiorczy. Przy przepisaniu umowy będzie musiał potwierdzić, że zapoznał się ze stanem technicznym i nie wnosi do niego zastrzeżeń.
 2. Jeżeli wszystko się zgadza, skontaktuj się z nami oraz prześlij wszystkie dane nowego najemcy:
  • imię, nazwisko
  • wiek
  • numer telefonu
  • adres mailowy
  • obywatelstwo (w przypadku osoby nieposiadającej polskiego obywatelstwa wymagamy podwójnej kaucji lub poręczyciela z polskim obywatelstwem)
  • czy jest osobą pracującą czy studiującą (w przypadku osoby niepracującej wymagamy dodatkowego poręczenia)
 3. Na podstawie powyższych informacji przeprowadzimy z nim telefoniczną weryfikację. Następnie stworzymy nowemu najemcy konto w systemie oraz prześlemy powitalnego maila wraz z informacją na jakie konto ma przelać wymaganą kaucję. Nowy najemca może wykonać przelew podczas spotkania przy przepisywaniu umowy, ale pamiętajcie, że podpiszemy cesję dopiero po otrzymaniu potwierdzenia pdf wykonania przelewu kaucji lub środki zostaną zaksięgowane na rachunku. 
 4. Gdy do tego dojdzie możemy spotkać się na podpisanie cesji umowy najmu. W tym celu Ty oraz nowy najemca musicie się pojawić u nas w biurze - wzajemnie szanując swój czas sugerujemy, aby wcześniej się umówić.
 5. Na spotkaniu w biurze podpiszemy cesję umowy najmu - to znaczy, że Nowy Najemca przejmie Twoją umowę najmu i wstąpi w Twoje prawa i obowiązki z niej wynikające. Nowemu Najemcy zostanie przekazana pełna kopia Twojej umowy najmu oraz protokołu zdawczo-odbiorczego.
 6. Po podpisaniu cesji będziecie oboje/ie zobowiązani/ne do przekazania sobie wzajemnie przedmiotu najmu oraz kluczy.
 7. W ciągu maksymalnie 30 dni zwrócimy Ci Twoją kaucję na wskazany numer rachunku.


Miej na uwadze, że proces przepisania zazwyczaj zajmuje około 2-3 dni robocze.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł